Napisz dedykację dla bliskiej osoby, której podarujesz najnowsze wydanie książki „Ziele na kraterze” Melchiora Wańkowicza. Uzasadnij wybór książki

Autor: Marta Grandke

Droga przyjaciółko,

z okazji Twoich urodzin pragnę podarować Ci to wyjątkowe wydanie „Ziela na kraterze” i zadedykować Ci ten tytuł. Mam nadzieję, że lektura powieści wciągnie Cię bez reszty, tak samo jak mnie. Wiem, jak cenisz dobrą literaturę, dlatego bez wahania sięgnęłam po tę pozycję, wybierając prezent dla Ciebie z okazji Twojego święta.

Jednak Twoja miłość do książek to nie jest jedyny powód, dla którego wybrałam akurat powieść Wańkowicza. Dzieło to traktuje bowiem o zmaganiach z otaczającą człowieka rzeczywistością i o życiu w trudnych warunkach, w których wszystko każe się człowiekowi poddać i przestać walczyć o coś lepszego. Bohaterowie tego dzieła, zwłaszcza polska młodzież opisana przez autora, także zmagała się z różnymi problemami, a zwłaszcza wpływ miał na nią wybuch II wojny światowej. Nie poddali się jednak i żyli dalej, dając tym samym przykład kolejnym pokoleniom. Byli oni jak tytułowe ziele na kraterze i sądzę, że mogą się dla Ciebie dzięki temu stać wyjątkową inspiracją. Sądzę, że bohaterowie tego dzieła przekazują nam wciąż aktualne wartości, a zatem zapoznanie się z ich losami wniesie do Twojego życia dodatkową wartość i da Ci znać, że każdy z nas mierzy się z problemami, które można pokonać wspólnym wysiłkiem.

Oprócz tego „Ziele na kraterze” to naprawdę piękna opowieść o kochającej się rodzinie. Mimo rozdzielenia, śmierci, trudności i wojny wciąż się kochali i byli dla siebie oparciem. Myślę, że warto zapoznawać się z takimi historiami i pamiętać, do czego zdolni są ludzie, którzy się wzajemnie wspierają. Myślę, że to może Cię podnieść na duchu i sprawić, że poczujesz się lepiej.

Poza tym mam nadzieję, że losy Krystyny i Marty po prostu okażą się dla Ciebie bardzo ciekawe i ich lektura wciągnie Cię na długie godziny. A zatem – miłego czytania, oby powieść przypadła Ci do gustu!

Dodaj komentarz