Kajko i Kokosz. Szkoła latania – czas i miejsca akcji

„Kajko i Kokosz. Szkoła latania” to komiks z bardzo znanej serii autorstwa polskiego twórcy, Janusza Christy. Album opowiada o przygodach dwójki wojów, czyli tytułowych Kajko i Kokosza, którzy przeżywają wiele ciekawych sytuacji. Często towarzyszą im w tym postaci poboczne, takie jak na przykład kasztelan Mirmił, zbój Łamignat czy czarownica Jaga, a ich gród regularnie napada Krwawy Hegemon i zbójcerze.

Kajko i Kokosz. Szkoła latania – opis kuźni kowala

Janusz Christa to autor komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. Opowiada on o przygodach wojów, tytułowych Kajko i Kokosza oraz innych postaci pobocznych, takich jak kasztelan Mirmił. To właśnie wraz z nim Kajko i Kokosz wybierają się na Łysą Górę, by kasztelan nauczył się latać.

Którego bohatera z lektury Kajko i kokosz lubisz najbardziej?

„Kajko i Kokosz. Szkoła latania” to bardzo popularny komiks autorstwa polskiego twórcy o nazwisku Janusz Christa. Album ten opowiada o wspólnych przygodach Kajko i Kokosza, tytułowych wojów, w których towarzyszy im czasami kasztelan Mirmił. Oprócz tego pojawia się w nim wiele postaci z dalszego planu, takich jak na przykład Krwawy Hegemon, zbój Łamignat, czarownica Jaga czy inni bohaterowie, tacy jak mieszkańcy grodu, na przykład żona Mirmiła, Lubawa.

Napisz opowiadanie o wybranej przygodzie bohaterów komiksu Kajko i Kokosz. Szkoła latania

Kajko, Kokosz oraz Mirmił udali się do lasu na polowanie. Spędzili na nim tyle czasu, że do grodu wrócili już po zmroku. Niestety obowiązywał wówczas zakaz wpuszczania kogokolwiek do osady, gdy zapadnie już zmrok. Obowiązywał on nawet samego kasztelana, jak się okazało. Na dodatek wartownicy nie rozpoznali Mirmiła i całą trójkę bohaterów obrzucili po prostu kamieniami.

Napisz własne zakończenie komiksu Kajko i Kokosz. Szkoła latania

Kiedy zbójcerze zostali przegnani spod bram Mirmiłowa, cała osada odetchnęła z ulgą. Mirmiła, Kajko i Kokosza niesiono na rękach jak prawdziwych bohaterów. Zaplanowano także ucztę zwycięską, w trakcie której Kajko planował wygłosić przemówienie i nadać kasztelanowi szlachetny tytuł, który miał brzmieć Mirmił Waleczny.

Napisz opowiadanie „Kajko i Kokosz poznają nowego bohatera”

Pewnego dnia do grodu przybył nowy bohater, Gniewomir. Od razu wszyscy mieszkańcy osady, łącznie z kasztelanem Mirmiłem, Kajkiem i Kokoszem, zbiegli się na plac, by go poznać. Gniewomir zaskakiwał ogromną posturą, bez trudu unosił wielką maczugę i opowiadał wszystkim o swoich licznych przygodach.

Kto jest Twoim ulubionym bohaterem w komiksie Kajko i Kokosz szkoła latania?

“Kajko i Kokosz. Szkoła latania” to jedna z powieści graficznych stworzonych przez polskiego autora komiksów, Janusza Christę. Opowiada ona przede wszystkim o przygodach dwóch wojów, znanych właśnie jako Kajko i Kokosz. Najczęściej walczą oni o obronę grodu Mirmiłowo przed atakami Krwawego Hegemona. Jednak moją ulubioną postacią jest bohater z dalszego planu. To kasztelan grodu, Mirmił.