Napisz list w którym zachęcisz kolegę do przeczytania komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

Autor: Marta Grandke

Drogi kolego!

Ostatnio natknęłam się na niezwykły komiks, który mnie niespodziewanie pochłonął i sprawił, że kolejne strony odkrywałam w błyskawicznym tempie. Mowa tutaj o albumie „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” autorstwa Janusza Christy. Chcę Ci bardzo serdecznie polecić to dzieło i namówić Cię do jego lektury.

Przede wszystkim chcę Ci powiedzieć, że ten komiks rozbawił mnie do łez i sprawił mi wiele radości. Jest w nim mnóstwo zabawnych sytuacji, postaci często zachowują się komicznie i wpadają w różnorodne tarapaty. Jest to zatem świetna lektura na ponure dni czy na poprawę humoru. Nie da się nie uśmiechnąć, obserwując, jak Kajko, Kokosz i Mirmił radzą sobie z różnymi problemami. Obecny jest też bardzo przewrotny humor, na przykład zbój Łamignat napada na bogatych, a swoje łupy przekazuje biednym.

Oprócz tego akcja komiksu rozgrywa się w ciekawych okolicznościach. Osadzona jest bowiem w odległych czasach dawnych Słowian, a bohaterowie mieszkają w grodzie zarządzanym przez kasztelana. To bardzo ciekawy aspekt, pokazuje bowiem życie w czasach historycznych i sprawia, że postaci przeżywają bardzo wiele przygód, które nie byłyby możliwe w innych okolicznościach. Oprócz tego w świecie przedstawionym obecna jest magia i czary, przez co całość staje się jeszcze ciekawsza i wciągająca. Przygody bohaterów są naprawdę ciekawe i można czekać z zapartym tchem, jak się skończą.

Naprawdę szczerze polecam Ci przeczytanie komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. Będzie to dobrze spędzony czas i może dzięki temu chętnie sięgniesz po inne albumy z tej serii i wciągniesz się w przedstawione historie albo zaczniesz utożsamiać się z bohaterami.

Pozdrawiam Cię serdecznie!