Jakie książki dla dzieci warto kupić dziecku?

Autor: Kacper Kozioł

Książki pomagają rozwijać wyobraźnię i kreatywność, a do tego uczą wielu rzeczy, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby już od najmłodszych lat przekonywać dzieci, że czytanie książek nie jest wcale takie straszne, a może przynieść wiele korzyści w przyszłości. Dzięki książkom zawierającym przepiękne ilustracje dzieci mogą poznawać świat, otaczającą ich przyrodę, a także poznawać różne zjawiska, które rządzą się własnymi prawami. Jakie jednak książki warto kupić dziecku?

Książki dla dzieci w wieku 0-2 lata

Choć dzieci w wieku do 2 lat nie potrafią jeszcze czytać, to jednak chłoną przekazywaną im wiedzę jak gąbka, a do tego wykazują bardzo dużą ciekawość, oglądając ilustracje znajdujące się w książkach. W tym wieku to rodzice powinni czytać swoim pociechom przeznaczone do ich wieku książeczki, które są bardzo kolorowe, zawierają ciekawe, ruchome elementy i piękne ilustracje przyciągające wzrok najmłodszych. Takie książeczki, które możemy zakupić np. w sieci Empik, w znaczący sposób wpływają na rozwój zmysłów oraz wyobraźni małego dziecka. Jakie jednak książki dla dzieci do drugiego roku życia warto wybrać? Zdecydowanie najlepszym wyborem będą opowiadania oraz bajki, które warto czytać dziecku każdego dnia na dobranoc.

Książki dla dzieci w wieku 3-5 lat

Dzieci w tym wieku coraz więcej rozumieją i są niezwykle ciekawe, dlatego też w ich przypadku warto postawić na książki, które przyciągają uwagę i są wciągające. Warto z pewnością wybierać tytuły, które dopasowane są do zainteresowań dziecka, jednak warto również postawić na nieco inną tematykę, która dla malucha będzie czymś zupełnie nowym i nieodkrytym. Książki dla dzieci w wieku 3-5 lat powinny z pewnością zawierać ciekawe i kolorowe ilustracje, które przyciągają wzrok i rozwijają wyobraźnię. Na jakie jednak książki warto postawić? Z pewnością na klasyczne bajki znanych autorów, które wychowały już wiele pokoleń, ale również na nowości, których obecnie nie brakuje. Świetnym pomysłem może być również zakup książek przeznaczonych do nauki pisania i liczenia, a także do kolorowania i naklejania.

Dodaj komentarz