Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – streszczenie

Następnego dnia Warszawa dalej się korkowała, a Manfred nie rozwiązał problemu sprawdzianu z geografii. Mama Neta została wezwana do dyrektora szkoły, który zasugerował, że jej syn cierpi na rozdwojenie osobowości. Były to jednak jego rozmowy z Manfredem na kartce. Sama mama Neta zaś także rozmawiała ze sztuczną inteligencją.

W międzyczasie Manfred uwolnił się spod wpływu Neta i zaczął działać na własną rękę. Net przyznał się więc ojcu do tego, co zrobił. Okazało się jednak, że uwolniony Manfred rozwiązał problem korków w mieście. Zaczął bowiem kierować komunikacją świetlną.

Nawiedzona szkoła i szczątki na strychu

Pewnego dnia na strychu szkolnym Nikę zaczął gonić szkielet, co przestraszyło dziewczynę. Na początku przyjaciele nie wierzyli jej w tę opowieść. Na strychu jednak sami przekonali się, że szkielet stoi w innym miejscu niż zwykle. Po szkole poszli do Niki poczytać starą książkę o duchach, ale dziewczyna krępowała się zaprosić przyjaciół. Jej ojciec miał mieć bowiem problem alkoholowy. W tym czasie w szkole z powodu duchów wyrzucono portiera, ale dzieci wstawiły się za nim u dyrektora, potwierdzając jego wersję.

W międzyczasie przyjaciele zdobyli adres Madame Josephine, zajmującej się takimi sprawami. Zamontowali też w szkole czujniki, dzięki którym wszyscy zobaczyli ducha kobiety. Madame Josephine z kolei ostrzegła ich, że przed Wielkanocą coś okropnego się wydarzy. Dyrektor nadal nie wierzył w duchy mimo dowodów.

W Halloween Nika nie zjawiła się w szkole. Chłopcy ujrzeli trzy duchy, z czego jeden był pilotem, a dwa kobietami. Tymczasem Nika próbowała ukryć fakt, że ma podbite oko, a szczątkom znalezionym na strychu wyprawiono odpowiedni pogrzeb. 

Wizyta w zamku na Kociej Skale i skarb babci Lusi

Babcia Lusia opowiedziała dzieciom o czasach, kiedy była sanitariuszką w powstaniu warszawskim. W czasie wojny straciła także rodzinną pamiątkę, jaką był złoty pierścionek z rubinowym oczkiem. Ukradli go okupanci. Tymczasem klasa bohaterów wybrała się na wycieczkę do zamku. Tam spotkali gnoma, który pilnował skarbu. Nie był on jednak przeznaczony dla przyjaciół. 

Dodaj komentarz

Autor opracowania: Marta Grandke

x