Szkoła języków obcych – nauka popularnych języków

Autor: Kacper Kozioł

Nauka języków jest dzisiaj czymś normalnym i powszechnym. Wiele osób lubi uczyć się obcej mowy z różnych powodów i przyczyn. Niektórzy chcą zamieszkać za granicą, inni wyjeżdżają tam w związku z pracą, a jeszcze inni chcą znać jakiś język dla własnej satysfakcji. Być może będąc w młodym wieku, usłyszałeś po raz pierwszy kogoś mówiącego po hiszpańsku i od tego momentu marzysz o tym, aby nauczyć się tego języka. Nieważne, w jakim wieku jesteś teraz. Jeśli do tej pory nie było możliwości, aby rozpocząć naukę języka, w którym się kiedyś zakochałeś, spróbuj teraz. Wybierz dla siebie przestrzeń idealną do nauki oraz lektora, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Szkoła języków obcych to idealne miejsce, jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia i wiedzy. Szukanie nauczyciela na własną rękę może być problematyczne dla kogoś, kto nie ma rozeznania na rynku. W szkole lektor zostaje odgórnie przydzielony do grupy uczniów lub klienta indywidualnego. Natomiast jeśli dany nauczyciel nie przypadnie Ci do gustu, to w ciągu dwóch tygodni możesz go zmienić. W centrum językowym możesz uczyć się zupełnie od podstaw, ale nie tylko. Można także dołączyć do grup bardziej zaawansowanych uczniów, i uczyć się np. od poziomu B2 czy C1.

Popularne kursy dostępne w każdej szkole językowej – lekcje online

Korepetycje odbywające się zdalnie zyskały na popularności za sprawą pandemii. Istniały już oczywiście wcześniej, jednak podczas tego okresu korzystało z nich znacznie więcej osób i do dziś są chętnie wybieraną opcją zajęć. Lekcje szkolne, w których uczniowie musieli brać udział online, nie dawały tak dobrych efektów jak te odbywające się stacjonarnie przed pandemią. Z tego względu wielu uczniów, również tych, którzy wcześniej byli samowystarczalni, zaczęło potrzebować pomocy w nauce. Korepetycje udzielane online to nadal rozwiązanie, z którego korzysta wiele osób. To wygodny sposób nauki dla osób mieszkających w małych miastach, w których nie ma możliwości znalezienia dobrych korepetycji stacjonarnie. W taki sposób można uczyć się języka obcego nawet od kogoś zamieszkującego inny kraj czy kontynent!

Oferta korporacyjna – co wyróżnia taki kurs?

To bardzo ciekawy rodzaj kursu, z którego może skorzystać osoba posiadająca własną działalność gospodarczą albo będąca w Krajowym Rejestrze Sądowym. Sprzedażą takiej oferty zajmują się wyłącznie doradcy korporacyjni. Zaletą takiego kursu jest to, że lekcji udziela lektor specjalnie przygotowany do prowadzenia zajęć korporacyjnych. Dodatkowo w cenie kursu jest także zawarty język biznesowy oraz specjalistyczny. Cena całości zależy oczywiście od liczby osób w grupie. Jeśli taki kurs wykupuje dla swoich pracowników pracodawca, może on co zajęcia zmieniać skład danej grupy (jeżeli osoby są na podobnym poziomie znajomości danego języka). Zmieniać można także liczbę osób w grupie oraz godzinę zajęć.

Popularny język hiszpański – czy warto się go uczyć?

Jeżeli język Ci się podoba i masz ochotę na jego naukę, to jest to wystarczający powód i dowód na to, że warto! Jednak być może nadal się wahasz i potrzebujesz więcej praktycznych argumentów, które uświadczą Cię w tym przekonaniu. Przychodzimy z pomocą!

Język hiszpański to drugi na całym świecie najczęściej wybierany język do nauki. Dużą popularnością cieszy się np. w Azji, głównie wśród Chińczyków. To język urzędowy w 22 krajach, a na co dzień jest używany w aż 55. Około pół miliarda ludzi na całym świecie posługuje się tym językiem. Wiele państw, które należą do chętnie wybieranych lokalizacji turystycznych, to tereny hiszpańskojęzyczne – Maroko, Majorka, Wyspy Kanaryjskie czy oczywiście Hiszpania. To na pewno bardzo satysfakcjonujące – móc pojechać na wakacje do kraju, w którym można porozumieć się językiem mieszkańców.

Jeżeli chcesz prowadzić lub już prowadzisz biznes, w którym współpracujesz z kontrahentami z Hiszpanii i innych hiszpańskojęzycznych krajów, ten język również będzie niezwykle przydatny. Oczywiście zawsze można w takich sytuacjach korzystać z angielskiego, jednak warto mieć w swojej firmie kogoś biegle posługującego się hiszpańskim. Dzięki temu kontrahent może czuć się swobodniej i będzie czuł się przez Ciebie szanowany. Wówczas łatwiej jest podejmować wspólne decyzje biznesowe.

Czy we Francji porozumiesz się po angielsku?

Francja to kraj leżący w Europie i należący do Unii Europejskiej, więc oczywiście możesz udać się tam w podróż jedynie ze znajomością angielskiego. Realia jednak często pokazują, że Francuzi – zwłaszcza starsi – nie przepadają za tym językiem i wolą rozmawiać po francusku. Istnieje stereotyp twierdzący, że wynika to z ich dumy. Jednak w rzeczywistości Francuzi po prostu wstydzą się używać angielskiego. Nauka tego języka we francuskich szkołach skupia się głównie na teorii – gramatyce i pisaniu. Bardzo mało ćwiczy się mówienie po angielsku.

Francuski jest jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej i ONZ, a także używa się go jako języka międzynarodowego w różnych dziedzinach, takich jak sztuka, literatura, film i wiele innych. Wiele firm międzynarodowych chce, aby ich pracownicy znali ten język. Ucząc się francuskiego, nie tylko zdobywasz dodatkowe umiejętności dla samego siebie, ale również zwiększasz swoje szanse na znalezienie pracy czy rozwój kariery.