Dlaczego Mary powierzyła Dickowi swoją tajemnicę? Wyjaśnij decyzję bohaterki

Autor: Marta Grandke

„Tajemniczy ogród” autorstwa angielskiej pisarki Frances Hodgson Burnett to powieść dla dzieci i młodzieży. Opowiada ona przede wszystkim o losach dziewięcioletniej Mary Lennox, która żyła w Indiach z rodzicami, dopóki nie zabrała ich epidemia cholery. Wówczas to Mary przeszła pod opiekę swojego wuja w Anglii i tam zamieszkała. Z czasem odkryła w jego posiadłości tajemniczy ogród, którym zaczęła się opiekować. Swój sekret na początku zdradziła tylko Dickowi Sowerby.

Można podać kilka powodów, dla których Mary zdradziła swoją tajemnicę właśnie Dickowi. Przede wszystkim jeszcze przed poznaniem chłopaka Mary słyszała o nim same dobre rzeczy od jego siostry Marty, która pracowała w posiadłości. Wiedziała więc, że będzie miała do czynienia z dobrą i wrażliwą osobą. Dick wcześniej oddał także Mary kilka przysług, takich jak kupienie jej narzędzi ogrodniczych czy nasion roślin. Mary zdecydowała się także pokazać mu swój ogród, ponieważ wiedziała, że chłopak ma ogromną wiedzę na temat roślin i potrafi je uprawiać, Dziewczynce tego doświadczenia brakowało, dlatego też chętnie skorzystała z pomocy w trakcie przywracania ogrodu do życia.

Dick był mądry i radził sobie ze zwierzętami, co bardzo imponowało Mary. Potrafił wszystko to, czego ona nie i na dodatek potrafił dochować tajemnicy, co było bardzo istotne, ponieważ Mary nie chciała, by inni dowiedzieli się o istnieniu ogrodu i jej pracy w nim.

Dodaj komentarz