Kogo, dlaczego i w jaki sposób zabiła Balladyna? Zbrodnie Balladyny

Autor: Marta Grandke

Dramat „Balladyna” opisuje historię kobiety, która bezwzględnie dążyła do celu, jakim było osiągnięcie władzy absolutnej. Na tej drodze Balladyna popełnia liczne zbrodnie, po kolei usuwając ludzi, którzy mogliby jej w jakiś sposób zagrażać. Zaczyna, mordując własną siostrę. Od tego momentu Balladyna coraz bardziej pogrąża się w zbrodni, czyniąc z niej swój sposób na radzenie sobie z problemami.

Alina

Młodsza siostra Balladyny była jej pierwszą ofiarą. Rywalizowała z nią o rękę Kirkora, zbierając w lesie maliny do dzbanka. Balladyna zabiła ją przy pomocy noża, ponieważ chciała wyjść za Kirkora, a Alina mogła jej w tym przeszkodzić. Było to jej pierwsze zabójstwo, które rozpoczęło serię innych.

Gralon

Był posłańcem Kirkora, który przyniósł Balladynie wiadomość od jej męża. Kobieta podejrzewała, że Gralon wie o dokonanej przez niej zbrodni. Posłańca zamordowano mieczem, a w dokonaniu tego pomógł Balladynie jej kochanek, czyli Fon Kostryn.

Grabiec

To były kochanek Balladyny. Zakochała się w nim nimfa Goplana, która obdarowała go złotą koroną, atrybutem władzy. Chcąc ją posiąść, Balladyna zabija Grabca nożem, w czasie gdy mężczyzna jest pogrążony we śnie.

Pustelnik

Był on tak naprawdę Popielem III, prawowitym władcą kraju. Gdy jego własny brat pozbawił go tronu, Pustelnik uciekł i schował swoją koronę. Był on świadomy zbrodni Balladyny, dlatego też postanowiła się go pozbyć. Pustelnika znaleziono powieszonego na drzewie.

Kirkor

Mąż Balladyny, który dążył do tego, by prawowity król Popiel III odzyskał swój tron. Kirkor był więc dla Balladyny zagrożeniem. Po przejęciu przez kobietę korony, wyrusza wraz z Fon Kostrynem na siły Kirkora. Dochodzi do bitwy pod Gnieznem, w czasie której Kirkor zostaje zabity mieczem.

Fon Kostryn

Kochanek Balladyny, który pomógł jej zabić Gralona oraz Kirkora. Jest więc także jej wspólnikiem w zbrodni i dużo wie o jej winach. Balladyna zatruwa więc nóż i kroi nim chleb, który następnie podaje Kirkorowi. Jej kochanek ginie więc w wyniku otrucia. Dzięki temu nie może zdradzić żadnej tajemnicy Balladyny.

Balladyna

Bohaterka ostatecznie zostaje królową i musi w ramach swoich obowiązków wydawać wyroki na zbrodnie dokonane w królestwie. W trakcie tego zgłoszono trzy sprawy, w których to Balladyna była winna. Zmuszona więc ona była trzykrotnie wydać na siebie wyrok śmierci. Po dokonaniu tego została porażona piorunem i padła martwa. Można więc powiedzieć, że zabiła samą siebie.

Dodaj komentarz