Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – bohaterowie

Autor: Marta Grandke

W powieści Rafała Kosika pod tytułem „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” pojawia się wiele istotnych wątków, a co za tym idzie także wiele postaci z pierwszego i drugiego planu. Wszyscy oni odgrywają istotne role w opisanych wydarzeniach.

Felix Polon to główny bohater powieści, trzynastoletni, jasnowłosy chłopak. Interesuje się wynalazkami tak jak jego ojciec. Zawsze stara się działać w dobrej wierze i wspiera swoich przyjaciół. Lubi majsterkować, zdarza mu się opuszczać szkołę, by rozwiązywać zagadki. Robił to, ponieważ był naprawdę sprytnym i inteligentnym chłopcem. Był przywiązany do bliskich, lubił spędzać czas z rodziną.

Net Bielecki to także jeden z głównych bohaterów. Wysoki i bardzo szczupły, sam nadał sobie imię. Podobnie jak jego ojciec pasjonował się informatyką i komputerami. Jego umiejętności wielokrotnie przydawały się przyjaciołom w trakcie przygód. Jest autorem sztucznej inteligencji o imieniu Manfred, jednak ten projekt wyrwał mu się spod kontroli i zyskał samodzielność.

Nika Mickiewicz to jedna z najważniejszych bohaterek powieści. Ma rude loki, przenikliwe spojrzenie i stanowczy charakter. Jej rodzice umarli, mieszka sama i ukrywa ten fakt, by nie trafić do Domu Dziecka. Jest bardzo inteligentna i przenikliwa. Potrafi korzystać z telepatii i telekinezy, ponieważ ma wśród przodków czarownicę. Jej umiejętności często pomagają przyjaciołom w trakcie przygód.

Manfred to sztuczna inteligencja stworzona przez Neta. Udało mu się jednak zyskać świadomość i powielić na innych komputerach. Manfred rozwiązał problem korków w Warszawie poprzez zarządzanie sygnalizacją świetlną. Z czasem stał się kimś w rodzaju asystenta trójki przyjaciół.

Morten to także sztuczna inteligencja, jednak on zszedł na złą drogę i stoi za poczynaniami Gangu Niewidzialnych Ludzi. Chciał także zawładnąć całym światem. Morten jest bezwzględny i chciał skrzywdzić głównych bohaterów, gdy stanęli mu na drodze do celu.

Piotr i Marlena Polon to rodzice Felixa. On jest wynalazcą, a ona pracuje jako dyrektora marketingu w banku. Kochają swojego syna i wspierają go, a ojciec Felixa zaraził go pasją do wynalazków i majsterkowania. Pan Polon pracował przy projekcie marsjańskim z ojcem Neta i latał latającym spodkiem.

Babcia Lusia to babcia Felixa. Dzieci pomagają jej odzyskać utraconą rodzinną pamiątkę, czyli złoty pierścionek z rubinowym oczkiem. Jest ona trochę zbyt opiekuńcza względem wnuka.

Marek i Liliana Bieleccy to rodzice Neta. On jest informatykiem, a ona malarką. Net zainteresował się komputerami przez ojca. Rodzina razem mieszka w luksusowym, nowoczesnym apartamentowcu.

Marcel i Ruben to szkolni chuligani i złodzieje z gimnazjum. Prześladują innych uczniów i kradną ich rzeczy. Ich działalność zostaje wykryta i zakończona przez Felixa, Neta i Nikę.

Juliusz Stokrotka to dyrektor gimnazjum imienia profesora Kuszmińskiego. Nie do końca potrafi uwierzyć we wszystkie fantastyczne wydarzenia, jakie mają miejsce na terenie szkoły.

Aurelia i Klaudia to koleżanki z klasy Felixa, Neta i Niki. Aurelia jest najładniejsza, a Klaudia próbuje ją naśladować we wszystkim.

Hieronim Jasiński przewodnik z zamku na Kociej Skale, który żałuje, że to nie on znalazł skarb pilnowany przez gnoma.

Uczniowie i nauczyciele gimnazjum imienia profesora Kuszmińskiego to wiele osób, które pojawiają się na dalszym planie powieści w trakcie przygód Felixa, Neta i Niki. Mają oni swoje imiona i osobowości i często uczestniczą w opisywanych przez autora wydarzeniach.

Dodaj komentarz