Napisz recenzję lektury Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Autor: Marta Grandke

Rynek powieści dla młodzieży pełen jest znakomitych tytułów z różnych gatunków. Przykładem tego jest powieść science fiction „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” autorstwa Rafała Kosika. To dzieło, które pozwala młodzieży na poznanie bohaterów z podobnymi problemami do tych, z którymi młodzi ludzie stykają się każdego dnia. Pozwala także śledzić niezwykłe przygody opisanych postaci, które potrafią wciągnąć każdego. Na dodatek Rafał Kosik w swojej powieści porusza zagadnienia znane ze współczesnego świata, takie jak rozwój technologii.

Pozycja „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” to świetna przygodowa pozycja dla nastolatków. Pozwala im ona na poznanie bohaterów z różnymi problemami, z którymi mogą się utożsamiać. Przykładem jest Nika, która żyje w o wiele skromniejszych warunkach niż jej rówieśnicy czy Net, który popełnia błąd w czasie tworzenia programu i musi się do niego przyznać ojcu. Równocześnie autor przeplata te znane, realistyczne problemy z rodzicami czy szkołą z o wiele bardziej szalonymi wydarzeniami, takimi jak nawiedzony, szkolny strych czy walka z robotami. W ten sposób w świecie przedstawionym czytelnicy znajdują zarówno elementy znane z ich rzeczywistości, jak i bardzo atrakcyjne elementy charakterystyczne dla gatunki science-fiction. Umiejętne połączenie tych aspektów sprawia, że po książkę Kosika sięgają kolejni czytelnicy.

To, co wyróżnia powieść Rafała Kosika, to realistycznie napisani bohaterowie i ich pogłębione portrety psychologiczne. Z pewnością każdy czytelnik odnajdzie w nich coś znajomego, coś, co zna z doświadczenia własnego lub spotkał się z tym wśród swoich znajomych. Dzięki temu łatwo jest się z nimi utożsamiać i można wczuć się w ich problemy. Opisani nastolatkowie są bardzo żywi, ciekawi świata i inteligentni, dlatego z przyjemnością każdy będzie śledził ich perypetie, zastanawiając się, jak tym razem wybrną z kolejnych problemów.

Powieść Rafała Kosika zawiera także w sobie wiele wątków – szkoły, rozwoju technologii, relacji z bliskimi i rodziną czy też zagadki tytułowego Gangu Niewidzialnych Ludzi. W ten sposób każdy czytelnik znajdzie w tak ogromnym wyborze tę historię, która najbardziej przypadnie mu do gustu. Autor przekazuje także odbiorcy wiele pozytywnych wartości na temat siły przyjaźni, wsparcia, zrozumienia, a także ciągłego rozwoju i poznawania wciąż nowych rzeczy. W ten sposób lektura jest dla czytelnika bardzo owocna i bogata w ciekawe doświadczenia, z których może wynieść pożyteczną naukę.

Książka Rafała Kosika pod tytułem „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” to świetna pozycja dla młodzieży, która szuka ciekawych opowieści, które z jednej strony dostarczają rozrywkę, ale z drugiej strony poruszają ważne dla młodych ludzi kwestie i przekazują istotne wartości. Wszystko to odnaleźć można w tej pozycji, która jest także świetnym wprowadzeniem dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z science-fiction.

Dodaj komentarz